09.12.2014 11:22

Dva turnaje pořádané naším klubem

Náš klub uspořádal o minulých dvou víkendech dva mládežnické turnaje v hale na STK v Olomouci. První z nich byl turnaj starších žaček, jehož se zúčastnilo celkem 29 hráček, z toho 6 reprezentujících barvy našeho klubu (většina z nich ještě patří do nižší věkové kategorie). Bohužel sítem prvního kola prošly jen Tereza Krahulíková a Markéta Kulhánková. Obě však zůstaly před branami čtvrtfinále. Ani ve čtyřhře se dívkám příliš nedařilo. Vítězkou turnaje se stala nakonec první nasazená hráčka Simona Budinová (TJ MEZ Mohelnice), která ve finálovém souboji zdolala Sáru Macháčkovou (TO TJ Nový Jičín) 6:0, 3:6, 10:7.

Celkové výsledky turnaje starších žaček najdete zde: cztenis.cz/turnaj/606004/sezona/Z1415/vysledky

 

Finalistky čtyřhry: Sára Macháčková, Petra Žílová, Viktorie Prici, Denisa Švendová

 

Mnohem úspěšněji pro náš klub dopadl velmi dobře obsazený turnaj mladších žáků (kategorie 7, účast 32 hráčů), a to zejména díky Marku Častulíkovi a Martinu Machalovi. Martin Machala se představil ve skvělém světle a potvrdil rostoucí výkonnost. Zejména čtvrtfinálový zápas, v němž vyřadil třetího nasazeného Lukáše Vrbu (TO TJ Nový Jičín) 6:3, 6:1, odehrál bravurně a soustředěně. Bohužel v semifinále se oba naši hráči setkali a postoupit do finále mohl jen jeden. Zápas zvládl lépe Marek Častulík, přestože měl již v nohách dva velice těžké předchozí zápasy (čtvrtfinále otáčel ze stavu 3:6 a 2:5), a probojoval se až do finále. Tam na něj čekal jeho bývalý spoluhráč z družstva, rovněž Olomoučan, ale dnes již hrající za TK TENNISPOINT FM, Jan Zbořil. Marek měl sice lepší začátek a vedl 4:1, pak se ale přihlásila fyzická i psychická únava z náročných zápasů, čehož zkušený Honzík Zbořil využil a jednoznačně si došel pro své turnajové vítězství 6:4, 6:1.

Naše dvojice - Marek Častulík s Martinem Machalou - prokázala své kvality i ve čtyřhře, kde bez ztráty setu celý turnaj vyhrála!

Gratulujeme!

Celkové výsledky turnaje mladších žáků: cztenis.cz/turnaj/706019/sezona/Z1415/vysledky

 

Finalisté dvouhry: Marek Častulík a Jan Zbořil

Finalisté čtyřhry: Martin Machala, Marek Častulík, Jan Zbořil, Jan Čech (TJ Zbrojovka Vsetín)

 

Velmi děkuji zejména Vojtěchu Častulíkovi i všem zúčastněným (Ivu Paštikovi a Karlu Fuglíkovi) za dobře zvládnutou organizaci turnaje.

 

Jiří Hrabal

předseda TK Milo Olomouc

 

—————

Zpět


Kontakt

TK Milo Olomouc

Na střelnici 37
779 00 Olomouc


Nafukovací hala v areále 1:
772 721 581
(rezervace)

Správce v areálu I:
772 721 580

Správce v areálu II:
772 721 581

Badminton:
728 071 720

Telefon na účetní:
776 679 095